VIII Pielgrzymka strażaków do Sanktuarium w Łagiewnikach

W niedzielne popołudnie 25 października 2009 roku odbyła się VIII Pielgrzymka Strażaków - Ochotnikow do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Uroczystą Mszę Świętą w intencji strażaków i ich rodzin koncelebrowało - pod przewodnictwem ks. kardynała Stanisława Dziwisza - kilku księży, w tym Kapelan Strażaków Województwa Małopolskiego - ks. Władysław Kulig oraz ks. Stanisław Szczygieł - Zastępca Kapelana Powiatowego Strażaków w Bochni. Oprócz wspomnianego już księdza Stanisława Szczygła powiat bocheński reprezntowany był przez druhów: Jerzego Błoniarza i Tadeusza Olszewskiego. W Bazylice modliło się około dwa tysiące małopolskich strażaków, którzy przyszli tu wraz z prawie 200 pocztami sztandarowymi i członkami swoich rodzin. Homilię wygłosił ks. kardynał Stanisław Dziwisz. - Kiedyś Jan Paweł II w Zakopanem powiedział do górali, że zawsze można na nich liczyć. Dzisiaj chcę wam powiedzieć to samo. Na strażaków zawsze możemy liczyć, i za to wam, i waszym rodzinom dziękuję - powiedział metropolita krakowski.
Za odprawione nabożeństwo, w końcowej jego części, podziękował Prezes ZOW ZOSP RP w Krakowie druh Wiesław Woda.